Twój zwierzak jest  twoim jednocześnie twoim najlepszym przyjacielem i członkiem rodziny? Doskonale to rozumiemy!  Dlatego tak ważne jest, aby podczas twojej nieobecności zapewnić mu odpowiednią opiekę. Szczególnie w okresie wakacyjnym powracają te same pytania:  jak znaleźć dobrego petsittera, gdzie szukać najlepszej  osoby do opieki nad zwierzęciem , jakie cechy powinien mieć opiekun zwierząt, aby z zaufaniem i spokojem powierzyć mu pupila na czas wakacyjnego wyjazdu ?

 ‚Jestem podejrzliwy wobec osób, które nie lubią psów. Jednak ufam psu, jeśli nie lubi jakiegoś człowieka’ . Bill Murray

My w redakcji doskonale to rozumiemy, ponieważ my też kochamy zwierzęta i są one dla nas członkami naszych rodzin!

Przez większość czasu najlepiej jak potrafisz opiekujesz się swoim psem lub kotem. Zapewniasz mu zbilansowaną dietę, zabawy, spacery, pieszczoty.  Jednak zdarzają się takie okoliczności- jak wyjazdy wakacyjne, wyjazdy służbowe, imprezy rodzinne – kiedy po prostu musisz wyjechać i  zostawić swojego psa czy kota pod opieką kogoś zaufanego. Wtedy pomocni okazują się rodzina i przyjaciele. Problem pojawia się jednak,  kiedy twoja rodzina mieszka za daleko a przyjaciele nie mogą się zająć twoim pupilem. Wówczas zaczynasz rozważać skorzystanie z oferty petsittera czyli profesjonalnego opiekuna zwierząt.  Dziś podpowiemy jak znaleźć dobrego opiekuna dla twojego pupila.

Jak znaleźć sprawdzonego opiekuna dla zwierzaka?

Najlepiej,  aby była to osoba sprawdzona, czyli ktoś z tak zwanego polecenia. Zacznij od własnego podwórka 🙂  Zapytać zaprzyjaźnionych właścicieli psów, osoby które znasz i z którymi chodzisz na  spacery z psami. Właściciele psów często zaprzyjaźniają się ze sobą podczas wspólnych spacerów i chętnie wymieniają się różnymi informacjami czy nowinkami dotyczącymi swoich pupili. Jeśli któryś z zaprzyjaźnionych właścicieli psów może polecić ci sprawdzoną osobę, która dobrze zaopiekowała się jego pupilem podczas wyjazdu, to można uznać twój problem za rozwiązany. O ile oczywiście ta osoba będzie dostępna w terminie twojego wyjazdu i zgodzicie się co do warunków opieki. Jeśli nie, to poszukiwania będą się toczyć dalej.

Gdzie szukać dobrego petsittera?

Jeśli nie uda ci się znaleźć osoby z polecenia, wówczas z pomocą przyjdzie ci Internet. Oferty profesjonalnych opiekunów znajdziesz w sieci. Najpewniej będzie skorzystać z pośrednictwa dedykowanego do tego portalu internetowego, który dodatkowo zadba o sprawdzenie referencji opiekuna. Jak ważne są referencje tłumaczyć chyba nie trzeba. Każdy zatroskany właściciel zwierzaka dobrze to rozumie. Nasi pupile są dla nas w końcu jak członkowie naszych rodzin!

Inną opcją może być  skorzystanie z hotelu dla zwierząt. Dobry hotel dla zwierząt również znajdziesz w sieci. Możesz też zapytać  w lokalnej lecznicy dla zwierząt, na pewno będą mogli rekomendować ci jakieś rozwiązanie.

Na co zwracać uwagę przy wyborze pettsitera?

Przy wyborze petsittera przede wszystkim zwróć uwagę na  doświadczenie  tej osoby oraz na jej referencje. Zapytaj kandydata jakie ma doświadczenie w opiece nad zwierzętami oraz o to  dla kogo już taką opiekę sprawował. Nie zawahaj się poprosić o kontakt do poprzednich klientów w celu potwierdzenia referencji. W dobrym tonie jest udostępnienie co najmniej dwóch – trzech kontaktów. Jeśli kandydat na opiekuna nie będzie skłonny udostępnić ci kontaktów, zasłaniając się tym, ze nie pamięta, zgubił numer telefonu lub coś w tym rodzaju, to bądź ostrożny. Może świadczyć o tym, że nie dostanie pozytywnych referencji. Jeśli natomiast kandydat bez problemu przekaże ci numery do weryfikacji swoich referencji to wykorzystaj je i zadzwoń grzecznościowo do tych osób. Jeśli kandydat faktycznie był dobrym opiekunem to ludzie ci nie będą mieli nic przeciwko temu, żeby potwierdzić jego kompetencje. Podczas rozmowy zadaj kilka pytań, żeby potwierdzić informacje, które wcześniej uzyskałeś od opiekuna.

Z wybranymi kandydatami umów się na spotkanie w towarzystwie twojego pupila. Jest to szczególnie ważne, dlatego żeby zobaczyć jak kandydat na opiekuna poradzi sobie w pierwszym kontakcie z twoim zwierzakiem. Obserwuj uważnie reakcję opiekuna. Jeśli mówi, że lub zwierzęta i doskonale sobie z nimi radzi a tymczasem ze strachem lub niechęcią podchodzi do twojego pupila, to zaufaj raczej temu co mówi jego mowa ciała, niż temu co opowiada.

Jeśli udało ci się znaleźć petsittera, który pozytywnie przeszedł weryfikację przez zwierzaka a poprzedni klienci z chęcią potwierdzili jego referencje to pozostaje ci w tej sytuacji porozumieć się co do warunków i zaprosić tę osobę do współpracy.

Podobał ci się ten artykuł? Zapisz się do naszego newslettera!