W tym artykule poznasz domowe metody mojej Babci, jak sprzątać w domu, żeby było czysto, ładnie pachniało i żeby  nie trzeba było wydawać fortuny na środki chemiczne ! Jak posprzątać szybko i efektywnie?  Sprawdź prawdziwe  domowe sekrety mojej Babuni. Skorzystaj z nich, a w zamian podziel się swoimi tajnikami, opisując je w komentarzu pod artkułem. Zapraszam!

Jak wycierać kurze

Najlepiej do wycierania kurzy użyj ściereczki z mikrofibry,  ewentualnie  bezzapachowych, elektrostatycznych chusteczek do wycierania kurzu.  Jeśli korzystasz z tzw. papugi to pamiętaj, aby po i przed każdym wycieraniu kurzu dokładnie ją potem wytrzepać. Najlepiej na zewnątrz.

Jak polerować drewniane meble

Wystarczy, że zmieszasz kilka kropli olejku z cytryny z oliwą z oliwek. Nałóż tę miksturę na czystą ściereczkę a następnie dokładnie wypoleruj swoje drewniane meble. Dzięki tej miksturze oszczędzisz pieniądze na kupowanie specjalnych środków do pielęgnacji drewna.

Jak odkurzać dywany

Zanim weźmiesz się za odkurzanie, delikatnie oprósz dywan lub wykładzinę sodą oczyszczoną. Pozostaw na piętnaście minut, a następnie odkurz  dywan, dzięki temu będzie nie tylko czysty ale i świeży. Jeśli kupisz i założysz  zapach do odkurzacza, to  podczas odkurzania, twój odkurzacz nie tylko odkurzy mieszkanie, ale także rozsieje po nim świeży zapach.

Jak zrobić domowy odświeżacz powietrza

Nikt nie lubi brzydkich zapachów w domu. Możesz oczywiście kupować środki do odświeżania powietrza albo zrobić je domową metodą. Potrzebne ci będą do tego waciki kosmetyczne i olejek eteryczny.  Zalej waciki olejkiem i umieść je w pobliżu wentylatorów i kratek wentylacyjnych. Możesz zrobić sobie swój własny odświeżacz powietrza mieszając wodę destylowaną i 15 do 20 kropli ulubionego cytrusowego olejku eterycznego.

PODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ? ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA !

Podobał ci się ten artykuł? Zapisz się do naszego newslettera!